W środowy poranek – 10 listopada, stadion przy ul. Okrzei odwiedzili mali kibice niebiesko- czerwonych z ZSP Nr 8 w Gliwicach. Dzieci były zachwycone obiektem, choć dla wielu z nich nie była to pierwsza wizyta na Stadionie Miejskim. Grupy dzieci 6-letnich ,,Sówki” i ,,Tygryski” zobaczyły miejsca na co dzień niedostępne dlafanów Piasta.

W programie zwiedzania była m.in. szatnia, sala konferencyjna, strefa VIP i siłownia.Oczywiście dzieci zwiedziły również boisko i trybuny. Podczas zajęć edukacyjnych przedszkolaki dowiedziały się, jak należy zachowywać się podczas meczu piłkarskiego oraz poznały zasady prawdziwego kibicowania. Poznały kibicowski repertuar, ucząc się stadionowych przyśpiewek. Po zajęciach przyszedł czas na słodki poczęstunek oraz spotkanie z maskotką klubu ,,Piastusiem”.Czas spędzony na stadionie upłynął w wesołej atmosferze, a przedszkolaki zapamiętają ten moment na długi czas.