dziecko

Boże Narodzenie to czas, kiedy zatrzymujemy się na chwilę, aby poddać się wyjątkowej atmosferze. Z tymi Świętami wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji zwanych Jasełkami.

Uczniowie klasy 1 c oraz przedszkolaki z grupy „Tygryski” przygotowali przedstawienie jasełkowe, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, trzech króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence.
Uroku inscenizacji dodały kolędy i pastorałki, które mamy nadzieję napełnią wszystkich świąteczną radością i sprawią, że każdy poczuje magię zbliżających się Świąt.
Życząc zdrowych, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia zapraszamy do obejrzenia Jasełek
Grażyna Gruszecka, Alina Nowak.