stos książek w bibliotece szkolnej

Początek roku w bibliotece to bardzo dużo pracy związanej z przygotowaniem podręczników do wypożyczenia. Każdy z Was otrzymał już swoje książki i ćwiczenia, uczcie się z nich pilnie i dbajcie o nie. W  tym roku szkolnym z powodu pandemii COVID -19 biblioteka będzie działała trochę inaczej. Zasady funkcjonowania podane są poniżej.

Na stronie biblioteki znajduje się „Tablica ogłoszeń- zobacz co proponuje biblioteka” (zobacz TU), która była aktualizowana podczas zdalnego nauczania. Zachęcam Was do odwiedzania jej, ponieważ umieściłam tam wiele ciekawych informacji i propozycji działań, które są stale aktualne.

PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA OBOWIĄZUJĄCE W BIBLIOTCE SZKOLNEJ W CZASIE PANDEMII COVID-19

1. W szkole obowiązują procedury zapewniania bezpieczeństwa w związku
    z wystąpieniem pandemii COVID-19.
  2. Czytelnikom zaleca się noszenie maseczki lub innego zabezpieczenia twarzy oraz umycie lub zdezynfekowanie dłoni.
  3. W bibliotece może przebywać jeden czytelnik, pozostali stoją na zewnątrz
    w odległości przynajmniej 1,5 metra od siebie.
  4. Czytelnicy nie mogą samodzielnie wybierać książek z regałów.
  5. Bibliotekarz podaje wybrane przez czytelnika książki.
  6. Czytelnia oraz stanowiska komputerowe nie są dostępne dla uczniów.
  7. Książki oraz inne materiały zwrócone do biblioteki podlegają 2- dniowej kwarantannie w specjalnie wyznaczonym do tego miejscu.
  8. Biblioteka jest systematycznie wietrzona i dezynfekowana.
  9. Bibliotekarz obsługuje czytelników w maseczce lub przyłbicy, dezynfekuje ręce lub zakłada jednorazowe rękawice ochronne.
  10. W przypadku stwierdzenia objawów chorobowych u ucznia wskazujących na infekcję dróg oddechowych bibliotekarz zobowiązany jest postępować zgodnie z procedurą postępowania na wypadek podejrzenia zakażenia COVID-19.
  11. Z biblioteki nie mogą korzystać osoby spoza szkoły.

Beata Mirocha