Spis treści

 dwie kobiety

 

Działalność Szkolnego Klubu Odkrywców koncentruje się na rozwijaniu aktywności poznawczej dzieci poprzez organizowanie warunków do prowadzenia działań badawczych, rozwijania zainteresowań poznawczych oraz czerpania radości w odkrywaniu nowego. Przekazywane treści, zadania są tak zorganizowane, by ciekawiły dzieci, pobudzały do myślenia, poszukiwania nowych rozwiązań, a przede wszystkim angażowały je do działania. Zgodnie z przyjętymi założeniami za najbardziej skuteczne uczenie się przyjęto działania wykorzystujące przeżywanie, eksperymentowanie,  odkrywanie i doświadczanie. 

Prowadzące:

mgr Sabina Pach

mgr Alina Nowak

Rok szkolny 2022/2023

 W ramach działalności Szkolnego Klubu Odkrywców, nauczyciel fizyki p. Sabina Pach odwiedziła przedszkolaki. Zajęcia miały na celu rozwijać naturalną potrzebę poznawania świata oraz  doświadczania tego, co jest wokół nich. Eksperymenty miały pobudzić dzieci do zadawania pytań i stawiania hipotez. 

 Iskierki, Kropelki i Bąbelki to grupy wspaniałe, aktywne i ciekawe świata. Z pewnością niejeden przedszkolak zostanie odkrywcą :)
 
 

Rok szkolny 2021/2022

Na ostatnich zajęciach w ramach Szkolnego Klubu Odkrywców – mali badacze kolejny raz mieli okazję przeprowadzać doświadczenia,  eksperymenty i obserwować Co się stanie gdy…? 

Tym razem motywem przewodnim były balony, które fruwały, wirowały, uciekały, pękały, skakały i elektryzowały. Podczas balonowych zajęć uczniowie bardzo chętnie i  w skupieniu wykonali dużo eksperymentów wyjaśniających różne zjawiska. Dzieci uczyły się poprzez zabawę, odkrywając to co nieznane, a zarazem fascynujące w balonowym świecie. Zapraszamy do obejrzenia filmiku z zajęć.