Spis treści

 dwie kobiety

 

Działalność Szkolnego Klubu Odkrywców koncentruje się na rozwijaniu aktywności poznawczej dzieci poprzez organizowanie warunków do prowadzenia działań badawczych, rozwijania zainteresowań poznawczych oraz czerpania radości w odkrywaniu nowego. Przekazywane treści, zadania są tak zorganizowane, by ciekawiły dzieci, pobudzały do myślenia, poszukiwania nowych rozwiązań, a przede wszystkim angażowały je do działania. Zgodnie z przyjętymi założeniami za najbardziej skuteczne uczenie się przyjęto działania wykorzystujące przeżywanie, eksperymentowanie,  odkrywanie i doświadczanie. 

Prowadzące:

mgr Sabina Pach

mgr Alina Nowak

Rok szkolny 2021/2022

Na ostatnich zajęciach w ramach Szkolnego Klubu Odkrywców – mali badacze kolejny raz mieli okazję przeprowadzać doświadczenia,  eksperymenty i obserwować Co się stanie gdy…? 

Tym razem motywem przewodnim były balony, które fruwały, wirowały, uciekały, pękały, skakały i elektryzowały. Podczas balonowych zajęć uczniowie bardzo chętnie i  w skupieniu wykonali dużo eksperymentów wyjaśniających różne zjawiska. Dzieci uczyły się poprzez zabawę, odkrywając to co nieznane, a zarazem fascynujące w balonowym świecie. Zapraszamy do obejrzenia filmiku z zajęć.