dzieci na wyciecze

8 lutego  2020 roku nasza szkoła uczestniczyła w corocznym rajdzie turystycznym „Choinka Turystyczna 2020”. W tym roku, jak   i w poprzednim,  trasa rajdu wiodła Lasem Łabędzkim w Gliwicach na terenie wojskowym. Dlatego też, najpierw musieliśmy przejść kontrolę, a potem już tylko spacerowaliśmy po pięknym zimowym lesie.

Obserwowaliśmy życie zwierząt leśnych zimą. Dzieci  wysłuchały opowieści z życia zwierząt, które opowiedziane były przez leśniczego, widzieliśmy paśnik dla zwierząt. Dzieci mogły dodać „smakołyki” w postaci jabłek, marchewki, buraków i innych pyszności.

Nasza szkoła zdobyła ponadto II miejsce w konkursie na wiedzę o zwierzętach zimą.

Spacer po zimowym lesie zakończyliśmy w leśniczówce, gdzie odbył się konkurs, mogliśmy upiec kiełbaski nad ogniskiem. Na koniec zwiedziliśmy myśliwską ambonę.