Uczniowie siedzy przy stołach w bibliotece i piszą listy

Uczniowie naszej szkoły kolejny raz wzięli udział w akcji „Marzycielska Poczta”, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do chorych dzieci w całej Polsce. Akcja ta odbywa się w ramach Międzynarodowego Tygodnia Pisania Listów ( 9-15 października 2019 roku). Z tej okazji klasy 5a, 5c i 5e wraz z wychowawcami odwiedziły Bibliotekę Miejską filia 17.

Zajęcia obejmowały zapoznanie dzieci historią listu, zaprezentowanie sylwetek dzieci, do których będą trafiały listy i wspólne ich redagowanie. Wszystkie przesyłki zostały wrzucone do skrzynki pocztowej z nadzieją na odpowiedź.  Po kilku dniach otrzymaliśmy podziękowania od rodziców jednego z chorych dzieci. Jest nam bardzo miło, że dostarczyliśmy tyle radości.

List z podziękowaniem. Koniecznie przeczytajcie!

pdfList_z_podziękowaniem.pdf55.61 KB

Zobacz więcej:Facebook