stadion Ruchu Chorzów wycieczka szkolna klas 5

W dniu 4 października, uczniowie klas piątych wzięli udział w wycieczce do Chorzowa.

Pierwszy przystanek: Stadion Ruchu Chorzów

Wycieczka rozpoczęła się od zwiedzania stadionu Ruchu Chorzów, jednego z najbardziej znanych obiektów sportowych na Śląsku. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z historią klubu, który powstał w 1920 roku i od tego czasu zdobył liczne tytuły mistrza Polski. Przewodnik opowiedział wiele ciekawostek dotyczących zarówno historii stadionu, jak i osiągnięć piłkarzy Ruchu. Zwiedzający dowiedzieli się m.in. o dawnych sukcesach. Podczas zwiedzania stadionu uczniowie mieli możliwość zajrzenia do szatni zawodników, loży VIP oraz wyjścia na murawę. Bardzo dziękujemy za miłe przyjęcie!

Drugi przystanek: Śląski Park Etnograficzny

Kolejnym punktem programu była wizyta w Śląskim Parku Etnograficznym. To niezwykłe miejsce przeniosło uczniów w czasie do XIX i początku XX wieku. Podczas zwiedzania mogli zobaczyć, jak wyglądały dawne śląskie domy, kościół, a nawet szkoła. Uczniowie zwiedzili zabytkowe chaty, w których mogli poznać dawny styl życia mieszkańców regionu, ich tradycje, zwyczaje oraz warunki codziennego życia.

Dodatkową atrakcją były warsztaty edukacyjne, podczas których uczniowie mogli spróbować swoich sił w tradycyjnych tańcach, a także poznali strój śląski. Wycieczka była nie tylko świetną okazją do zabawy, ale także wzbogacającą lekcją historii i kultury Śląska.

Zobacz więcej: Facebook