Uczniowie i nauczycielka w strojach galowych podaczas akademii ku czci 85 rocznicy wybuchu II wojny światowej

Wrzesień to czas gdy wspominamy wydarzenia sprzed 85. lat -  wybuch II wojny światowej i prowokację gliwicką. Aby upamiętnić ofiary i bohaterów walk klasa 7c wraz opiekunami przygotowała okolicznościowy występ.

Nie zabrakło ważnych dat, patriotycznych piosenek i dźwięków broni.Aktywne klasy zaprezentowały plakat pod hasłem „Miejsca w Gliwicach upamiętniające bohaterów i wydarzenia II wojny światowej” oraz wykonały z klocków wybrane miejsce.Starsi uczniowie mieli okazję uczestniczyć w lekcji muzealnej w gliwickiej radiostacji w ramach akcji edukacyjnej „Wrzesień 1939. A więc wojna!”Biblioteka udostępniła w gablocie przykłady książek, które czekają na czytelników.Warto mieć w sercu słowa z apelu:

"Jest jeden czas miłości,

jest jeden czas wiary,

dla tych którzy odeszli,

dla tych co zostają.

Wszystko staje się jednym;

żywe i umarłe.

Wszystko splata się

w jedną narodową pamięć".

Zobacz więcej: Facebook