Dziewczynki siedzą na kocu w czasie warsztatów hydrologicznych, przed nimi kuweta z wodą z Kłodnic

W dniu 19 czerwca uczniowie klasy 4b wzięli udział w warsztatach "Wodne stwory" w ramach projektu National Geographic. Zajęcia poprowadziła pani dr Klaudia Cybulska.

Uczniowie mogli zobaczyć zwierzęta, które pływają w Kłodnicy na wysokości Parku Chrobrego. Okazy wyłowiła dla uczniów prowadząca w ich asyście. Uczestnicy zajęć mieli okazję zobaczyć sprzęt do badań hydrologicznych. Poznali zagrożenia dla fauny rzek. Pani Klaudia opowiedziała również o innych bezkręgowcach wodnych. Część praktyczna i teoretyczna warsztatów wszystkich bardzo zainteresowała. Bardzo dziękujemy pani dr Klaudii Cybulskiej za bardzo ciekawe zajęcia.

Drugą częścią wycieczki była wizyta w kinie. Uczniowie zobaczyli film pt. "Garfield". Przygody wesołego kota bardzo wszystkim się podobały i były miłym zwieńczeniem tego dnia.

Zobacz więcej: Facebook