wycieczka do parku etnograficznego klas trzecich, uczniowie siedza w zabytkowej szkole w starych ławkach

W tym roku, choć wybraliśmy się niedaleko, bo do Parku Śląskiego, nasza wycieczka była bardzo udana.

Najpierw odwiedziliśmy Planetarium, gdzie oglądaliśmy ekscytujący seans „Kometa nad
Szwajcarską Doliną”, a potem uczestniczyliśmy w warsztatach astronomicznych i meteorologicznych. Następnie udaliśmy się do Górnośląskiego Parku Etnograficznego na warsztaty poświęcone
tradycjom i życiu beskidzkich górali – „Spotkanie z góralką”, a potem zwiedzaliśmy skansen. To miejsce nas zafascynowało i urzekło swoim pięknem. Spacer wśród starych zabudowań zanurzonych w zieleni połączony był z prelekcją pani przewodnik. Dowiedzieliśmy się mnóstwa ciekawostek o tym, jak dawniej wyglądało życie ludzi. Najciekawsza była dla nas oczywiście stara szkoła, która bardzo różni się od współczesnej. Polecamy to miejsce gorąco. P.S. Najśmieszniejszym słowem, które usłyszeliśmy było – łodmaryja, czyli… szafa stojąca w sieni służąca za lodówkę.

Zobacz więcej: Facebook