Uczniowie w bibliotece trzymają książki, obchody dni książki w szkole

Koniec maja upłynął w szkole pod znakiem Dni Książki. Inspiracją do działań stał się aforyzm J. K. Rowling : „ Jeśli nie lubisz czytać, to znaczy, że nie znalazłeś odpowiedniej książki”.

Trwająca w dniach od 27 do 29 maja loteria książkowa dawała okazję do poszerzenia horyzontów literackich. Atrakcyjne książki opatrzone 16 rekomendacjami opuściły biblioteczne regały, by w pełni zaprezentować się czytelnikom. Uczestnicy loterii losowali kategorię z rekomendacją (np. o twoich rówieśnikach, z ciekawą zagadką albo bogato ilustrowane, itd.), ale sami wybierali z tej kategorii odpowiedni dla siebie egzemplarz. Biblioteka pękała w szwach, bo chętnych nie brakowało. Czyżby uczniowie dali się przekonać, że czytanie warto papugować?

Zobacz więcej: Facebook