grupa uczniów pod budynkiem muzeum, W dniu 27 lutego uczniowie klas 5-tych i 6-tych, którzy uczą się języka mniejszości - niemieckiego, wybrali się na wycieczkę do Rudy Śląskiej.  Uczestnicy odwiedzili Muzeum Miejskie im. Maksymiliana Chroboka. W czasie pobytu w muzeum uczniowie mieli okazję posłuchać prelekcji i tradycyjnych strojach śląskich, własnoręcznie wykonać piękne szlajfki (wstążki) oraz zwiedzić wystawę.

Uczestnicy odwiedzili Muzeum Miejskie im. Maksymiliana Chroboka. W czasie pobytu w muzeum uczniowie mieli okazję posłuchać prelekcji i tradycyjnych strojach śląskich, własnoręcznie wykonać piękne szlajfki (wstążki) oraz zwiedzić wystawę. Chętni przemierzyli stroje śląskie.