tydzień zdrowia- dzieci prezentują owoce

Od 8 do 12 stycznia w naszej szkole miał miejsce Tydzień Zdrowia. Uczniowie brali udział w wielu wydarzeniach przygotowanych z tej okazji.

Codziennie podczas dużej przerwy mogli odpocząć w sali relaksu słuchając muzyki, która wprowadzała ich w dobry nastrój. Na sali gimnastycznej odbywały się zajęcia aerobiku i przerwa z przysiadami. Chętni uczniowie mogli wykazać się sprawnością fizyczną. Pierwsze miejsce zajęła klas 6b wykonując w ciągu 8 minut 523 przysiady. Klasy 2 i 3 rywalizowały w zimowych zawodach sportowych.

W klasach młodszych odbyły się zajęcia poświęcone zdrowemu odżywianiu w oparciu o program „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Uczniowie przygotowali również zdrowe drugie śniadanie. Klasy 1-3 obejrzały film instruktażowy „Dr Ząbek i legenda Zębolandii” poświęcony dbałości o higienę jamy ustnej.

Uczniowie klas starszych na lekcjach j. polskiego tworzyli przepisy na zdrowe posiłki, na informatyce wykonali prezentację o zdrowym odżywianiu, a na matematyce liczyli kalorie w różnych produktach spożywczych.

Tydzień zdrowia zakończył się wystawą prac wykonanych przez piątoklasistów

„Portret zdrowego człowieka” inspirowanych pracami Giuseppe Arcimboldo.

Zobacz więcej: Facebook