ludzie

 Dnia 17 maja 2023 roku w Centrum Edukacyjnym im. św. Jana Pawła II odbyła się uroczysta Gala XV Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Religijnej  "Pieśń niesiemy w darze" połączona z wręczeniem nagród i koncertem laureatów. Konkurs swoim patronatem objął JE ksiądz biskup Sławomir Oder, a w jego imieniu  nagrody wręczał JE ksiądz biskup  Andrzej Iwanecki wraz z dyrektorem naszej szkoły panią Małgorzatą Semik. W imprezie uczestniczyli zaproszeni goście, laureaci konkursu, nauczyciele, rodzice oraz uczniowie.

         Gala jest świętem pieśni i piosenki religijnej w hołdzie św. Janowi Pawłowi II - patronowi naszej szkoły. Poprzez konkurs przybliżamy dzieciom i młodzieży postać Papieża, popularyzujemy piosenkę religijną i rozwijamy ich zainteresowania muzyczne.

Z okazji XV edycji konkursu na uczestników Gali czekała niespodzianka – występ przygotowany przez jury konkursu. Na scenie wybrzmiał hymn Festiwalu Cantate Deo, który przez wiele lat odbywał się w Gliwicach. Ksiądz Robert Chudoba przypomniał genezę jego powstania i atmosferę tamtych spotkań muzycznych. Cała widownia chętnie włączyła się do wspólnego śpiewu.

Organizatorkami konkursu są nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 18 im. Jana Pawła II
w Gliwicach: Jagoda Bismor, Joanna Czekańska, Ewa Mazurkiewicz-Mirocha, Beata Mirocha i Joanna Sojka.

         Nasz konkurs może odbywać się dzięki wsparciu wielu osób i instytucji. Pragniemy złożyć serdeczne podziękowania: 

 JE ks. bp. Sławomirowi Oderowi

JE ks. bp. Andrzejowi Iwaneckiemu

Urzędowi Miasta Gliwice

Centrum Edukacyjnemu im. św. Jana Pawła II w Gliwicach

Centrum Kultury VICTORIA w Gliwicach

Radzie Dzielnicy „Zatorze” w Gliwicach

"Gościowi Niedzielnemu" 

Zobacz więcej: Fotorelacja