uczniowie

4 kwietnia tuż przed Wielkanocą klasa 5 c wybrała się z wychowawcą na wykład i warsztaty dotyczący historii palmy wielkanocnej "Daktylowe czy kwiatowe? Historia palmy wielkanocnej".

Uczniowie mogli porównać tradycyjną śląską palmę z palmami z innych regionów Polski oraz dowiedzieć się o jaką palmę w Niedzieli Palmowej chodzi – daktylową, kanaryjską czy może jednak… kwiatową. Dzięki fragmentom „Itnierarium” pątniczki Egerii dowiedzieli się natomiast, jak Niedzielę Palmową obchodzono ponad 1600 lat temu w Ziemi Świętej i gałązki jakich roślin niosły dzieci w uroczystym pochodzie upamiętniającym wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy!

Na koniec klasa wykonała kartki świąteczne, a jedną z nich wraz z życzeniami podarowali Pani Ewie Rak 🌿