dzieci w sali gimnastycznej

Chyba już oczywistym się staje, że kiedy nadchodzi listopad, to uczniowie klas szóstych, siódmych i ósmych naszej Szkoły szykują się do szkolnego Rajdu Niepodległości. Tegoroczna edycja poświęcona była także setnej rocznicy przyłączenia części Górnego Śląska do Polski. W ramach przypomnienia: uczniowie 10 listopada rywalizowali na terenie dzielnic Zatorze i Szobiszowice, zdobywając punkty, wykonując zadania wymagające sprytu, wiedzy oraz umiejętności.

          W dniu dzisiejszym nastąpiło ogłoszenie wyników i przyznanie nagród, a te w tym roku były wyjątkowo bogate. Wszystko to dzięki naszym wspaniałym sponsorom: Radzie Dzielnicy Zatorze, Parafii Chrystusa Króla oraz Radzie Rodziców SP 18. Za ogromne wsparcie jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy.

          O godzinie 11.45, w sali gimnastycznej zebrali się uczniowie, grono pedagogiczne, dyrekcja szkoły oraz Panowie Wiesław Golec oraz Michał Byrczek, reprezentujący Zarząd Dzielnicy Zatorze.

          Wpierw zostali wyróżnieni uczniowie, którzy w ocenie opiekunów klas wykazali się wybitnym zaangażowaniem w trakcie rajdu. Skromnie upominki otrzymali:

6a – Karol Jagoda, Oliwia Wieczorek

6b – Marcin Sikorski

6c – Natalia Dudek, Tytus Kostowski, Bartosz Łągwa

7a – Julia Babińska

8a – Bartosz Romanowski, Tomasz Muszyński, Martin Karwowski

8b – Miłosz Blicharski, Anastasia Koldunova, Klaudia Jędrzejewicz

8c – Sandra Witek, Patrycja Żurek, Kucher Oleksandr

8d – Zuzanna Trzeciak, Zuzanna Ćwiklak, Emilia Rogalska

8e – Natalia Włoch, Aleksander Stelmach, Wojciech Mieńciuk.

          Następnie przystąpiono do konkluzji rajdu. Wyczytując kolejne klasy, Pani dyrektor Szkoły Małgorzata Semik wręczała nagrody oraz okolicznościowe dyplomy. Tegorocznymi zwycięzcami okazała się klasa 8b, która wyprzedziła swoich kolegów i koleżanki z klas 6b i 8e.

 Tabela wyników prezentuje się następująco:

1 miejsce      8b – 49,5 p.

2 miejsce      6b – 37,5 p.

3 miejsce      8e – 36,5 p.

4 miejsce      8a – 35,5 p.

5 miejsce      6a – 32 p.

5 miejsce      8d – 32 p.

7 miejsce      8c – 31,5 p.

8 miejsce      6c – 27,5 p.

8 miejsce      7a – 27,5 p.

Wszystkim uczniom oraz nauczycielom dziękujemy za trud oraz zabawę, gratulujemy uzyskanych wyników. Wielkie podziękowania kierujemy również dla organizatorów Rajdu: Iwony Sołowij, Barbary Recław, Romana Copika i Damiana Sifczyka. Widzimy się za rok!