dzieci

W ramach Międzynarodowego Dnia Walki z Głodem w dniu 14.10.2022r przed siedzibą Oddziału PCK Gliwice została przeprowadzona akcja uświadamiająca mieszkańców Gliwic o problemach głodu, niedożywienia i ubóstwa - nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Potrzebujący otrzymali darmowy ciepły posiłek, kanapki, owoce, była również kawa i coś słodkiego.

Według Światowej Organizacji Zdrowia głód jest jednym z największych problemów współczesnego świata. Właściwe odżywianie ma wpływ na rozwój zarówno fizyczny jak i emocjonalny. Dzieci oraz młodzież są szczególnie narażone na negatywne skutki niedożywienia.

Nasz szkolny PCK oraz Szkolny Klub Wolontariatu włączył się w akcję. Przeprowadziliśmy zbiórkę żywności długoterminowej, która została zawieziona do gliwickiego oddziału PCK. Kilkoro wolontariuszy upiekło pyszne ciasto.

Akcję koordynowała pani Grażyna Szafarz i pani Karolina Domaradzka