wystawa

Tegoroczny Dzień Języka Ojczystego obchodziliśmy pod hasłem: OJCZYSTY ZNAM, LUBIĘ I SZANUJĘ .

Z powodu ferii w pierwszym tygodniu marca, a nie jak przystało 21 lutego, uczniowie wzięli  udział w zabawach językowych – rozwijających i niezwykle pouczających. Starsi obejrzeli serię filmów z cyklu „Błyskawiczne dzieje polszczyzny”, młodsi zapoznali się z etymologią wybranych nazw zwierząt i roślin, powstały mapy mentalne poświęcone polszczyźnie i kolorowe mandale z literami, które pomagały utrwalić pisownię naprawdę trudnych wyrazów. Uczniowie rywalizowali w budowaniu długiego zdania, którego wszystkie wyrazy rozpoczynały się od tej samej litery. Zwycięzcą został Piotr Polak z 4c, autor ponad trzydziestowyrazowego zdania!

Organizatorzy: Katarzyna Denderska, Iwona Kossowska, Beata Mirocha

Zobacz więcej: Facebook