plakat informacyjny

Wszyscy uczniowie klas pierwszych wzięli udział w kolejnej edycji kampanii „Mała książka –wielki człowiek” prowadzonej przez Instytut Książki, a finansowanej przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Jej celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci ze szczególnym uwzględnieniem najmłodszych uczniów, którzy dopiero rozpoczynają naukę w szkole podstawowej. W ramach projektu dzieci otrzymały darmowe Wyprawki Czytelnicze składające się z antologii tekstów „Pierwsze abecadło”, poradnika dla rodziców „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” oraz „Kreatywnego alfabetu” – plakatu z literami do wycinania. Wyprawki mają zachęcić do częstego sięgania po książkę oraz regularnego czytania zarówno samodzielnego jak i z udziałem najbliższych. Uroczyste przekazanie Wyprawek Czytelniczych odbyło się w bibliotece szkolnej, a nauczyciele klas pierwszych wykorzystają je do realizacji scenariuszy lekcji. Książki sprawiły dzieciom wiele radości.

Zobacz więcej: Facebook