uczniowie

Tegoroczny Rajd przejdzie do historii jako jeden z najbardziej wyrównanych spoglądając na wyniki rywalizacji. Zanim przejdziemy do podania ostatecznych wyników warto coś więcej napisać o jego przebiegu.

W tym roku jednym z celów Rajdu było upamiętnienie setnej rocznicy wybuchu trzeciego powstania śląskiego oraz czterdziestej rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. Zadanie przedrajdowe polegało na wykonaniu fotografii przez uczniów, która będzie zbliżona do oryginału pochodzącego z początków lat 80-tych wieku XX. Wszystkie klasy z niniejszego zadania wywiązały się w sposób wzorowy.

9 listopada o godzinie 9:50 uczniowie klas szóstych, siódmych i ósmych zebrali się pod budynkiem szkoły. Po odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego oficjalnie rozpoczęto Rajd. Przypomniano regulamin, rozdano pakiety startowe i chwilę po godzinie 10.20 klasy wyruszyły na trasę. Zadania rozmieszczone były na terenie dzielnicy Szobiszowice i Zatorze. Drużyny miały obowiązek stawić na mecie o godzinie 13.30. Każda minuta spóźnienia była mogła być okupiona punktami minusowymi. Ostatecznie wszystkie klasy zmieściły się w wymaganym przedziale czasowym.

24 listopada ogłoszono wyniki Rajdu i przyznano nagrody. Warto nadmienić, iż sponsorami tegorocznych nagród byli:

Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 18.

Rada Dzielnicy Zatorze

Rzymsko-katolicka Parafia pw. Chrystusa Króla w Gliwicach.

Wszystkim sponsorom serdecznie dziękujemy.

Poniżej zamieszczamy wyniki Rajdu:

1 miejsce klasa 8d (32 p.)

2 miejsce klasa 7e (31 p.)

3 miejsce klasy 7c i 7b (30 p.)

4 miejsce klasy 6a i 7d (27 p.)

5 miejsce klasy 7a i 8c (25 p.)

6 miejsce klasa 8a (23 p.)

7 miejsce klasa 8b (20 p.)

Gratulujemy zajętych miejsc i zapraszamy do oglądania zdjęć z Rajdu.