Słoneczka wybrały się na wycieczkę do Mini komisariatu. Uczestniczyły w zajęciach, które podzielone były na 4 części. W pierwszej, dzieci przypomniały sobie symbole narodowe oraz to, w jaki sposób się z nimi obchodzić.

Część druga poświęcona była numerom alarmowym. Dzieci miały możliwość zadzwonić i porozmawiać z odpowiednimi służbami w zależności od sytuacji, w której się znalazły. Musiały opisać zdarzenie, miejsce, w którym się znajdują itd. Była to dla nich nowa sytuacja, bo w przedszkolu ćwiczymy takie rzeczy na "sucho", a tu faktycznie po drugiej stronie słuchawki, ktoś odpowiadał, zadawał dodatkowe pytania. Następnie przypomnieliśmy sobie zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię, a na koniec postępowanie w sytuacjach kryzysowych, ćwicząc ewakuację.

 

Zapraszamy do galerii: KLIK