Dalia czyta dzieciom

W  maju  odbywają się cykliczne spotkania czytelnicze organizowane w PM 8 i PM 18 przez Szkolny Klub Wolontariatu. Prowadzone  są one z inicjatywy chętnych wolontariuszy z klas siódmych i ósmych  dla młodszych kolegów i koleżanek z przedszkola.

Na  pierwszym spotkaniu przedszkolaki  wypiekami na twarzy słuchały przygód Alberta Albertsona. A na kolejne spotkania czytelnicze maluchy już wyczekiwały, chętni wolontariusze ustalili listę czytających i daty kolejnych spotkań . Jeszcze kilka spotkań przed nami.

Wolontariusze starali się zaszczepić  wśród maluchów entuzjazm do czytania i świetnej zabawy czytelniczej. Dzieci bardzo ciepło przyjęły czytających im kolegów  i koleżanki ze starszych klas, aktywnie uczestniczyły w zajęciach i zadawały pytania.

W przyszłym roku szkolnym planujemy akcję czytelniczą powtórzyć.

Zobacz więcej:Facebook