Dzień Patrona Szkoły Podstawowej nr 18

2024-11-07

Dzień Patrona Szkoły – Świętego Jana Pawła II – to szczególne święto, podczas którego nasza społeczność szkolna wspomina wielkiego Polaka, papieża i świętego. To czas, w którym uczniowie, nauczyciele i rodzice spotykają się, by uczcić pamięć o Janie Pawle II, jego życiu, naukach i wartościach, które propagował.

Święty Jan Paweł II był symbolem miłości, pokoju i poszanowania godności każdego człowieka. Jego słowa inspirowały miliony ludzi na całym świecie do dążenia do dobra, dialogu i pokoju. Podczas obchodów Dnia Patrona przypominamy sobie o jego przesłaniu, wartościach duchowych i życiowych, które mogą być drogowskazem dla nas wszystkich.

W ramach tego dnia organizowane są różne aktywności, takie jak uroczyste apele, przedstawienia, konkursy i spotkania, które mają na celu przybliżenie postaci papieża i jego nauk. Jest to także okazja, aby wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły w duchu wspólnoty, wzajemnego szacunku i życzliwości uczcili pamięć swojego patrona.

papież Jan Paweł II

• 2024-11-07