W ciągu bieżącego roku szkolnego klasy Ia i Ib realizują projekt edukacyjny Muzeum w Gliwicach „Z silezaurem i mamutem przez pradzieje Śląska”. Jest to cykl ośmiu spotkań w oddziale Muzeum Zamek Piastowski oraz Muzeum Geologii i Złóż im. Czesława Poborskiego Politechniki Śląskiej mających na celu przybliżenie fascynującej przeszłości naszego regionu, której ślady pozwalają nam zrozumieć takie nauki jak geologia, paleontologia i archeologia. Odbyły się już dwa zajęcia, z których pierwsze opowiadało o tym jak wyglądał Śląsk w różnych erach geologicznych, a drugie przybliżyło dzieciom zjawisko wybuchu wulkanów. W czasie trwania spotkań na uczniów czekają eksperymenty, zajęcia plastyczne oraz wypełnianie specjalnego „Dziennika podróży”.

Grudniowa wycieczka klasy Ia i Ib

W ramach  projektu edukacyjnego - "Z silezaurem i mamutem przez pradzieje Śląska"
w grudniu klasy I a i I b udały się na wycieczkę do Muzeum Geologii Złóż im. Czesława Poborskiego, które znajduje się na Wydziale Górniczym gliwickiej politechniki, aby uczestniczyć  w warsztatach
pt. : „ Skarby ukryte w śląskich skałach" . W czasie zajęć dzieci poznały symbolikę i znaczenie elementów munduru górniczego, który mogły  również przymierzyć, ale przede wszystkim zapoznały się z licznymi okazami skał wykopanymi w naszym regionie. Zachwycały nie tylko olbrzymie ametysty, kryształy soli i amonity, ale również szczątki pradawnych zwierząt np. zęby mamuta. Dziewczynkom do gustu przypadł oczywiście diament, choć był małych rozmiarów. Na zakończenie każdy uczestnik został obdarowany „na szczęście” jakimś kamykiem. Warsztaty bardzo się nam podobały i gorąco zachęcamy wszystkich do odwiedzenia tego miejsca.

Dzieci oglądają szklaną gablotę, w której znajdują się skały pochodzące z wykopalisk