Laboratoria Przyszlosci logo2

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Wsparcie będzie przekazane w całości z góry - bez konieczności wniesienia wkładu własnego.

Więcej na https://www.gov.pl/web/laboratoria

Zakupiony sprzęt

pdfLP_tabela.pdf113.33 KB

Materiał zdjęciowy i audiowizualny, pokazujący uczniów wykorzystujących w trakcie zajęć sprzęt zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości (5 lat)

Rok szkolny 2022/2023

Wrzesień, październik, listopad, grudzień, styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec

Wrzesień

We wrześniu dzieci zaczęły odkrywać zakupione materiały - klocki różnego rodzaju, kleje na gorąco, suwmiarkę i wagi. Dzieci korzystały na nich podczas fizyki, plastyki i techniki oraz zajęć świetlicowych.

Rok szkolny 2024/2025

Rok szkolny 2025/2026