5 listopada 2020 roku w naszej szkole odbył się dość niezwykły, bo wirtualny Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Tego dnia na zajęciach online zarówno uczniowie jak i niektórzy nauczyciele występowali w kostiumach swoich bajkowych idoli a na nasze skrzynki pocztowe spływały niezliczone ilości maili z Waszymi bajkowymi inspiracjami. Było sporo dobrego humoru, zabawy, zdjęć i atrakcji przygotowanych przez uczniów klasy 4b, które spotkały się z wielkim entuzjazmem i doprowadziły do zupełnie nieoczekiwanego, „epickiego” zakończenia całej akcji! 

Pierwszym punktem Dnia Bajek był konkurs na ulubionego SZKOLNEGO BOHATERA prosto z BAJKI, którym został  zdecydowaną większością głosów - SHREK a zaraz po nim REKSIO! Naszym zdaniem to tandem doskonały!

Drugim etapem naszego wydarzenia był PRZEGLĄD KRÓTKOMETRAŻOWYCH FILMÓW ANIMOWANYCH.  W przeglądzie startowało 10 produkcji wybranych przez uczniów klasy 4b. Uczniowie szkoły mogli przyznać do pięciu złotych gwiazdek każdemu filmowi. Zdecydowanym faworytem okazał się być film hiszpańskiej produkcji pt: ”ALIKE” (link do I i II miejsca konkursu wrzucamy poniżej - polecamy serdecznie)! 

Alike (I miejsce)

Paperman (II miejsce)

 

Kolejnym bajkowym umilaczem w trakcie tego szczególnego dnia była zabawa w nutki - czyli konkurs muzyczny polegający na odgadywaniu tytułów po dźwiękach z tychże bajek.. nie dajcie się zwieść pozorom, gra była dla prawdziwych bajko-frików!

I wtedy przyszedł czas na WIELKI FINAŁ - o godzinie 20:00 na naszej szkolnej platformie w bardzo spontanicznym i zarazem symbolicznym geście chcieliśmy sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie. Pomysł przerodził się w prawdziwy karnawał i zgromadził przed ekranami ponad sześćdziesięciu uczniów naszej szkoły przebranych za przeróżnych i przesympatycznych milusińskich! 

 

Jeszcze raz dziękujemy za tak fantastyczną zabawę, potężną dawkę dobrej energii i zapraszamy na wspominkową w fotorelację. Zobacz: Facebook

 

Kłaniamy się nisko, 

Klasa 4b

KURTYNA