Spis treści

Najważniejsze osiągnięcia uczniów rok szk. 2018/19

Regionalny Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy ks. Jana Twardowskiego :

I miejsce: Matylda Malczewska 8b

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Mały OKR” :

III miejsce: Kaja Buraczyńska 8b

Wyróżnienie Natalia Posacka 7a

Konkurs Piosenki Religijnej „Pieśń niesiemy w darze”

III miejsce w kat. Zespół

Regionalny Przegląd Inscenizacji Wielkanocnych

I miejsce: zespół teatralny klasa 5 b i e

Indywidualne nagrody aktorskie: Amelia Bartkiewicz, Marta Rudzka, Natalia Maksymowicz, Jakub Maziarz i Mateusz Mróz.

Międzyszkolny Przegląd Teatralnych „Perypetie 2019”

III miejsce: zespół teatralny klasy 5b i e

Wyróżnienie: koło teatralne klasy 4

Powiatowy konkurs poezji czasu wojny i okupacji

II miejsce: Kaja Buraczyńska 8b

III miejsce: Anna Snopkowska 7b

Międzyszkolny konkurs recytatorski „Na wyspach Bergamutach. Podróże po krainie poezji”

 I miejsce  Kinga Groszek  6c

II miejsce: Dominika Zasuwa 5e

Szkolny konkurs czytelniczy „W kręgu mitów i legend”

I miejsce:  5e

Gliwicka Gala Młodych Talentów „Zwiastuny 2019”

Recytacja: Matylda Malczewska 7b ; Maja Krawczyk 7a, Kinga Groszek 6c

Teatr: Klasa 5b i 5e

Literatura: Milena Wrońska 8b

Miejskim Konkursie Literacko - Plastycznym "Kości"

I miejsce - Michał Wojtanowski, III miejsce Klaudia Jędrzejewicz 4b

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski z j. niemieckiego i j. angielskiego

III miejsce: Karol Sawicki 8a

III miejsce: Konrad Przepaśnik 2b

Ogólnopolski konkurs – projekt ZUS „Dlaczego ubezpieczenia społeczne są ważne?”

I wyróżnienie za film: Kluj Marta, Jakiel Wiktoria, Czykieta Julita, Korkus Emilia 8a

Szkolny Konkurs Czytelniczy „Czytam, bo lubię” dla klas 4 z okazji Dni Książki

I miejsce: 4d Ilyas Chihab, Yasmine Chihab, Emilia Rogalska

Szkolny Konkurs Ortograficzny: 

IV-VI

I miejsce: Igor Kosiarski 5b

II miejsce: Ilyas Chihab 4b

III miejsce: Bartosz Romanowski 4a

VII-VIII

I miejsce: Natalia Abramowicz 7c, Marta Kluj 8c

II miejsce: Dawid Ochman 8c, Emilia Korkus 8a

III miejsc: Karolina Błaszczuk 8c

Ogólnopolski Konkurs Literacko – Plastyczny „ Polska – moja ojczyzna”

wyróżnienie: Milena Wrońska 8b

 Międzyszkolny Konkurs Literacko-Plastyczny „Kto powiedział, że jesień jest smutna?”

wyróżnienie: Oliwia Zagórska 5b

wyróżnienie: Ilyas Chihab 4d

 Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Języka Polskiego:

II etap: Kaja Buraczyńska, Julia Hadrian, Milena Wrońska 8b

 Międzyszkolny Przegląd Inscenizacji Bożonarodzeniowych:

I miejsce: klasa 5e

wyróżnienie: klasa 5b

aktorskie nagrody indywidualne: Marek Mróz, Dominika Zasuwa 5e

XIX Międzyszkolnym Przeglądzie Przedstawień Bożonarodzeniowych GCE 2018

II miejsce: Koło teatralno - gwarowe

 Wojewódzki Przegląd Zespołów Szopkowych:

I miejsce Złota Szopka: Koło teatralno - gwarowe

I miejsce Złota Szopka: Klasa 5e

II miejsce Srebrna Szopka: Klasa 5b

 Wojewódzki Festiwal Kolęd i Pastorałek:

II miejsce zespół wokalny: Martin Karwowski, Olga Siwoń (4a), Milan Buraczyński, Amelia Bartkiewicz, Karolina Lewandowska, Oliwia Zagórska (5b), Marta Dobosz, Dominika Zasuwa (5e)

 Ogólnopolskiej Olimpiady „ Promocja zdrowego stylu życia PCK”

I miejsce etap rejonowy: Michalina Zawierucha 8b

Miejski Konkurs Historyczno-Informatycznego pt.: " 100-lecie odzyskania Niepodległości przez Polskę":

I miejsce: Wiktor Kogowski-Piasecki 6c

 Miejski Konkurs wiedzy historycznej "100 lecie odzyskania niepodległości"

III miejsce: Karol Sawicki 8a, Andrzej Sanocki 8b, Dawid Ochman 8c 

 Miejskim Konkursie Historycznym „Obrazy z dziejów Polski. Drogi do Niepodległej”.

II miejsce: Karol Sawicki 8a, Andrzej Sanocki 8b

 Międzyszkolny konkurs „I love my country”

III miejsce: Marta Dobosz 5e

wyróżnienie: Karolina Lewandowska 5b, Oliwia Zagórska 5b

Międzyszkolny konkurs plastyczny „Ręcznie malowana bombka”

II miejsce - Martyna Sacha 7c

II miejsce - Emilia Płonka 7a

III miejsce - Meryem Chihab 7a