dzieci siedzą na dywanie ze świętym Mikołajem

6 grudnia jak co roku nasze przedszkolaki odwiedził święty Mikołaj z workiem pełnym wspaniałych prezentów. Dzieci przywitały gościa pięknymi piosenkami i wierszykami oraz słodkim poczęstunkiem, wszak podobno Mikołaj jest wielbicielem ciasteczek i ciepłego mleka! Wszyscy bardzo czekali na to spotkanie.

dzieci siedzą przy stoliku oglądając bursztyn

4 grudnia dzieci z gr Pszczółek, Biedronek oraz Misiów uczestniczyły w warsztatach bursztynniczych. Dzieci dowiedziały się z nich min. co to jest bursztyn i jak powstał, kto go wydobywa i do czego można go wykorzystać. Dzieci bawiły się w poszukiwaczy bursztynów a na koniec wykonywały bursztynową ozdobę na choinkę.

dzieci stoją w podziemiach kopalni

W dniu 2.12 grupy Żabki, Motylki, Misie oraz Tygryski wzieły udział w zwiedzaniu podziemi Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu. Tematyka związana była z obchodami Barbórki, czyli święta wszystkich górników. Dzieci zapoznały się ze specyfiką pracy górnika, sprzętem górniczym, ubiorem roboczym i galowym górnika oraz historią patronki górników, św. Barbary.