zdjecie budynku szkoly zsp

Szkoła Podstawowa nr 18 mieści się w pięknym neogotyckim budynku znajdującym się przy ulicy Okrzei

W naszej szkole pracują nauczyciele o bardzo wysokich kwalifikacjach, dla których dobro dziecka, jego wychowanie i wykształcenie stanowią najważniejszy priorytet. Pragniemy naszym wychowankom przekazać taką wiedzę i umiejętności, które gwarantowałaby im dobry start w dorosłym życiu. Dzięki przyjaznej i życzliwej atmosferze nasi uczniowie przychodzą do szkoły z przyjemnością.

W naszej szkole uczniowie klas pierwszych uczęszczają na zajęcia wyłącznie na pierwszą zmianę. Wszyscy uczniowie korzystają z dobrze wyposażonych sal lekcyjnych, a na terenie szkoły znajduje się nowoczesne boisko do piłki nożnej. W szkole nauczanymi językami jest język angielski oraz język niemiecki.

Do dyspozycji uczniów przygotowaliśmy:

• szafki

• świetlicę szkolną czynną od godziny 6.30 do 17.00

• szkolny sklepik

• dobrze wyposażoną bibliotekę

• zajęcia na basenie

• półkolonie letnie i zimowe.

Nasza szkoła promuje zdrowie dlatego też nasi uczniowie otrzymują bezpłatne owoce i warzywa, a także mleko. Oferujemy możliwość skorzystania z bogatej oferty zajęć dodatkowych. Dzięki indywidualnej pracy z uczniem zdolnym zdobywamy wiele nagród w konkursach międzyszkolnych, miejskich, wojewódzkich czy też ogólnopolskich. W szkole prężnie działa samorząd uczniowski oraz Szkolny Klub Wolontariatu.

Czynimy wszystko, ażeby nasza szkoła była miejscem, gdzie uczniowie będą czuć się bezpiecznie, dlatego też na terenie szkoły funkcjonuje monitoring wewnętrzny i zewnętrzny. Ogromnym atutem jest codzienna obecność w szkole higienistki.

ZSP8-szkola1
ZSP8-szkola2