jablka

W roku szkolnym 2018/ 2019 nasza szkoła kontynuuje udział w programach „Mleko w szkole” oraz „Warzywa i owoce w szkole”.
W ramach programu uczniowie klas I – V otrzymują bezpłatnie mleko i jego przetwory, a także warzywa i owoce, co pozwala im kształtować prawidłowe nawyki żywieniowe.

Uczniowie klas młodszych, po raz kolejny wzięli udział w akcji „Śniadanie daje moc”, podczas, której przygotowywali zdrowe śniadania i utrwalali swoją wiedzę na temat wpływu tego, co jedzą na ich zdrowie i samopoczucie.

W tym roku szkolnym po raz pierwszy przystąpiliśmy do projektu „ Dobrze Jemy – Ze Szkołą na Widelcu”, który poprzez różne działania ma się przyczynić do tego, by dzieci lepiej się odżywiały. W okresie przedświątecznym klasy młodsze wezmą udział w zajęciach „Ryba na wigilijnym stole”.

Klasy „0” i I biorą udział w programie „Niesamowity Świat Higieny Jamy Ustnej”. Podczas cyklu zajęć najmłodsi uczą się prawidłowo dbać o zęby.