harcerze pozuja z p. dyrektor przekazane światełka betlejemskiego

W piątek 20 grudnia do naszej szkoły zawitali harcerze, którzy przekaza Betlejemskie Światło Pokoju. Jest to coroczna harcerska akcja przekazywania przed Świętami Bożego Narodzenia symbolicznego ognia, zapalonego w Grocie Narodzenia Chrystusa w Betlejem.


Tegoroczne hasło akcji brzmi Światło, które daje moc…i jest nawiązaniem do słów patrona Naszej Szkoły.

„Musicie być mocni, drodzy bracia i siostry, mocą tej wiary, nadziei i miłości świadomej, dojrzałej, odpowiedzialnej, która pomaga nam podejmować ów wielki dialog z człowiekiem i światem na naszym etapie dziejów – dialog z człowiekiem i światem, zakorzeniony w dialogu z Bogiem samym: z Ojcem przez Syna w Duchu Świętym – dialog zbawienia”.

Jan Paweł II
Kraków , 10 czerwca 1979 r.

Bardzo cieszymy się, że w tym roku na naszych szkolnych wigiliach zagości ogień, który przybył do nas z tak symbolicznego miejsca.