Pani Dyrektor wraz z kombatantami oraz dzieć mi pozuje na tle tablicy "Przerwany marsz"

Tegoroczne uroczyste rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego 2019/2020 miało szczególny wymiar. W związku z 80 rocznicą wybuchu II Wojny Światowej nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „Przerwany marsz…”, polegającej na symbolicznym dokończeniu 2 września 2019 roku, przerwanego przez wybuch II wojny światowej, marszu do szkoły ówczesnej młodzieży.

W tym ważnym wydarzeniu, towarzyszyli nam zaproszeni goście: między innymi ppłk Roman Nowogrodzki – były dowódca Wojskowej Komendy Uzupełnień w Gliwicach oraz świadek smutnych wojennych dni – major Stanisław Turski. Wspólna inauguracja roku szkolnego była wyrazem szacunku i wdzięczności mło­dego pokolenia dla Dzieci Wojny oraz okazją do międzypokolenio­wego dialogu.