dzieci

Właściwa higiena jamy ustnej oraz regularne wizyty u stomatologa pozwalają na utrzymanie dobrego zdrowia zębów i dziąseł. W ten sposób pośrednio dbamy też o kondycję całego organizmu, bowiem choroby zębów bywają często przyczyną innych schorzeń.

Dlatego od początku czerwca 2023 r. uczniowie klas I-VI biorą udział w badaniach profilaktycznych w Poradni Stomatologicznej. Dla niektórych, zwłaszcza najmłodszych dzieci była to pierwsza wizyta w gabinecie dentystycznym. Dzięki miłej atmosferze i zademonstrowaniu działania
urządzeń wykorzystywanych w gabinetach, dzieci zobaczyły, że na miejscu nie czeka ich nic, czego należy się bać i chętnie wzięły udział w badaniu. Po przeprowadzonej kontroli, wszyscy uczniowie będą też mogli korzystać ze świadczeń w zakresie leczenia stomatologicznego finansowanego ze środków NFZ w tej samej poradni.