festiwal

5 grudnia klasy 8 a,c,d i e wybrały się pociągiem na 6. Śląski Festiwal Nauki KATOWICE.

Program festiwalu składał się z różnorodnych aktywności o charakterze popularyzującym naukę i sztukę. Przestrzeń festiwalowa podzielona była na sześć stref poświęconych przyrodzie, technice, naukom humanistyczno-społecznym, naukom ścisłym, medycynie i zdrowiu oraz sztuce, a także strefy specjalne. Każdy uczeń mógł zatem znaleźć coś dla siebie, to co interesuje i co lubi. Uczniowie mogli zastanowić się nad swoją przyszłą droga kariery.
Nasza młodzież uczestniczyła również w wykładzie Kevina Warwicka, który jako pierwszy wszczepił sobie pod skórę mikronadajnik, dzięki któremu był rozpoznawany przez sieć komputerową swego laboratorium.

Wszyscy byli bardzo zadowoleni, a sam Festiwal wpisujemy na listę wydarzeń w naszej szkole.

Zobacz więcej: Fotorelacja