Sala przedszkolna. Na podłodze niebieski dywan z kolorowymi wzorami. Przy ścianie regał z zabawkami.

Nasze przedszkole mieści się w jednej z 17-stu pięknych kamienic dawnego osiedla robotniczego przy ulicy Horsta Bienka 19 i jest częścią Zespołu Szkolno- Przedszkolnego nr 8.

Jesteśmy przedszkolem, w którego skład wchodzi aż 8 oddziałów, 4 znajdują się w budynku przedszkola natomiast 4 kolejne zostały utworzone w budynku szkoły. Dzieci pozostają pod opieką wykwalifikowanej kadry nauczycielskiej, która na codzień stara się zapewnić naszym przedszkolakom maksimum bezpieczeństwa, komfortu oraz wysoką jakość prowadzonych zajęć. Budynek przedszkola dysponuje czterema salami dydaktycznymi, z których każda posiada część jadalnianą oraz łazienkę, szatnią oraz przestronnym ogrodem z placem zabaw.

Ponadto w budynku szkoły funkcjonują 4 sale przystosowane do potrzeb dzieci w wieku przedszkolnym, są to sale: nr 9 i nr 10 znajdujące się w tzw. „łączniku” oraz sale nr 2 i nr 3 przeznaczone dla dzieci 6-letnich. Wszystkie przedszkolaki mogą korzystać z sal gimnastycznych w szkole a także specjalnie przygotowanej sali zabaw, w której dzieci mogą oddać się swobodnej aktywności ruchowej na przykład podczas niepogody a także z boisk szkolnych, szkolnego placu zabaw oraz biblioteki. Teren wokół przedszkola jest doskonałą trasą spacerową, w pobliżu znajduje się las miejski, gdzie dzieci spędzają czas na pieszych wycieczkach przyrodniczych. Przedszkole posiada również bogatą ofertę zajęć dodatkowych takich jak: Robotyka, „Drużyna Kangura” czy zajęcia taneczne. W ofercie zajęć odbywających się w ramach podstawy programowej znajduje się m. in język angielski, rytmika oraz religia.

Dzieci siedza przy stolikach. Na pierwszym planie dwa wolne stoliki.
Trzy puste stoliki z krzesłami
Dzieci siedzą na dywanie
lazienka dzieci przedszkolnych