Budynek naszego przedszkola mieści się przy ulicy Brzozowej 50 i od wielu lat pełni funkcję placówek oświatowych. Przygotował do szkoły tysiące młodych absolwentów, którzy pewnie zaczynali nowy etap swojego życia. Atutem Przedszkola Miejskiego nr 18 jest przestronny i zielony ogród oraz bliskość lasu. Oddzielony od miejskiego hałasu sprawia, że dzieci mogą rozwijać wszystkie swoje talenty oraz mają stały kontakt z przyrodą. Za sprawą  dyrektora przedszkola  Bożeny Kobierskiej budynek przeszedł w ubiegłych latach gruntowny remont min. remont elewacji, wymiana okien, dostosowanie łazienek w salach, remont sal, powstanie łazienki przy ogrodzie, powstanie sali do terapii. Budynek budzi zainteresowanie wśród studentów architektury i historyków.

Nasze przedszkole to nie tylko historyczny budynek i piękny ogród ale przede wszystkim zaangażowana i dobrze wykształcona kadra. Naszym mottem są słowa prof. Adama Łopatki:

„Dzieci dzisiaj – będą dorosłymi jutro. One będą określać Naszą przyszłość. Cechy, jakie zaszczepiamy im dzisiaj i warunki życia jakie im stworzymy, będą decydować o tym, jaki będzie świat w następnym stuleciu.”

Chcemy, by nasi wychowankowie w przyszłości stali się samodzielnymi, dobrymi i mądrymi dorosłymi. Dlatego staramy się rozwijać w nich najważniejsze wartości:

• Szacunek
  • Uczciwość