na zdjęciu jest mapa nieba widziana wieczorem, po mapie jeżdzi zaproponowany robot do kodowania

Kotki wzięły udział w kolejnym spotkaniu z cyklu warsztatów BiblioSPACE organizowanych przez Biblioforum.

Celem projektu BiblioSPACE – Akademia Kosmiczna – jest integracja dzieci młodszych i starszych w przestrzeni naukowej poprzez zabawę warsztatową oraz literacką. W dniu dzisiejszym dzieci miały okazję przypomnieć sobie wszystkie informacje nt. Układu Słonecznego oraz zwiedzić go za pomocą specjalnie przygotowanego robota edukacyjnego, który odpowiednio poprowadzony, mógł przemieszczać się od planety do planety. Kierowanie nim wcale nie należało do najprostszych, mogliśmy jednak liczyć na profesjonalną pomoc Pani Angeliki. Serdecznie dziękujemy za ciekawe zajęcia. Kotki mają ogromną ochotę na kolejne spotkanie!