na zdjęciu grupa dzieci stoi przed stolikiem na którym wykładowca demonstruje pudełka z minerałami i skałami

Wisienki na Politechnice Śląskiej  w Gliwicach.

W piątek przedszkolaki odwiedziły Wydział Górnictwa, Inżynierii Bezpieczeństwa I Automatyki Przemysłowej. Pani dr inż. Aneta Grodzicka przygotowała dla nas wspaniałe zajęcia z pierwszej pomocy i bezpieczeństwa. Dzieci swoją wiedzę mogły sprawdzić w praktyce na fantomach. Później prawdziwą gratkę w królestwie skał i minerałów przygotowała dla nas Pani Ewa. Dzieci lubiące Maincrafta wykazały się bardzo dużą wiedzą. Rozpoznały bezbłędnie min obsydian, diament, złoto, lazuryt czy redstone. Dla fanów dinozaurów znalazły się też gabloty z skarbami takimi jak kości, zęby i ...koprolit, dziewczynki z zachwytem oglądały gabloty pięknych, kolorowych i błyszczących minerałów.

To były świetne zajęcia. Dziękujemy.