na zdjęciu grupa dzieci stoi na schodach prowadzących do budynku Planetarium w Chorzowie

W piątek Kotki i Wisienki pojechały do Planetarium Śląskie w Chorzowie.

Dzieci obejrzały jeden z najpopularniejszych seansów wyprodukowanych w Planetarium Śląskim. Razem z Bereniką

i Jurkiem, bohaterami seansu, którzy zgubili się w Parku Śląskim, przedszkolaki zasiadły wygodnie w fotelach Planetarium. Po chwili budynek zamienił się w gigantyczny statek kosmiczny, zabierając nas w podróż w stronę tytułowej komety. W podróży nie byliśmy sami, dzieciom towarzyszył sam Mikołaj Kopernik, który opowiadał pasażerom Planetarium o gwiazdozbiorach, planetach  i innych ciałach niebieskich.

To była wspaniała kosmiczna podróż.

Po seansie, korzystając z pięknej wiosennej pogody przedszkolaki wybrały się na zwiedzanie Parku Śląskiego.