na zdjęciu dzieci stoją w sali koncertowej patrząc na scenę

Przedszkolaki w Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. Ludomira Różyckiego w Gliwicach na Koncercie umuzykalniającym.

W poniedziałek Wisienki miały okazję wysłuchać koncertów najmłodszych uczniów PSM I i II st w Gliwicach.

Wykonawcy prezentowali grę na trąbce, flecie poprzecznym, klarnecie i oboju, skrzypcach, wiolonczeli i kontrabasie, gitarze i fortepianie oraz znanym nam z przedszkola dzwonkach i bębenku.

Podczas finału usłyszeliśmy Trio starszych uczniów grających na akordeonie, skrzypcach i kontrabasie.

Dodatkowo, prowadząca koncert - Pani Sandra miała dla nas dużo muzycznych zagadek. Dzieci udzielając poprawnych odpowiedzi uzupełniały baterię Muzykometru - było to nie lada wyzwanie dla naszych przedszkolaków. Wszyscy podjęli się tego zadania z wielkim zaangażowaniem. Na koniec Pani Kasia, oprowadziła nas po szkole , pokazała sale lekcyjne oraz salę, w której na co dzień prowadzi lekcje rytmiki - Wisienki od razu odnalazły rytm przy muzyce z fortepianu. Dziękujemy za piękną muzyczną ucztę.