na zdjęciu dwoje dzieci siedzi przy stole z wielkanocną dekoracją , jajka, wędlina , kwiaty, babka i mazurek

W naszym holu zrobiło się świątecznie!

Przygotowany został suto zastawiony stół wielkanocny. Pojawiła się na nim pyszna, lukrowana babka, kawałek pięknie pachnącej wędliny czy nieodłączny symbol tych świąt, czyli baranek oraz pisanki. Wielkanoc to najstarsze święto chrześcijańskie – z jednej strony związane ze śmiercią Chrystusa, z drugiej jednak opowiadające                         o Zmartwychwstaniu, przebudzeniu do nowego życia. Dla wielu czas Wielkiej Nocy stanowi metaforę ludzkiego życia, gdzie po czasie smutku i mroku, zawsze pojawia się promień nadziei czy zwiastun początku czegoś nowego. W tle oczywiście jest wielkanocny zając, który od pokoleń odpowiedzialny jest za przynoszenie dzieciom drobnych upominków.