Na zdjęciu dzieci siedzą przy stole i zajmują się kolorowaniem otrzymanych obrazków. W tle znajduje się włączony rzutnik.

Kociaki wzięły udział w zajęciach edukacyjnych pt. „Daktylowe czy kwiatowe?

Historia palmy wielkanocnej”, które były organizowane w Willi Caro. Tradycyjne palmy wielkanocne przygotowuje się     z gałązek wierzby, która w symbolice kościoła jest znakiem zmartwychwstania i nieśmiertelności duszy. Dawniej wierzono że poświęcona i przechowywana przez cały rok palma, uchroni domowników od złych wydarzeń. Dzisiaj bardzo często pełni także funkcję dekoracyjną – nierzadko jej wygląd odbiega od tego z minionych wieków… Dzieci nie tylko poznały symboliczne znaczenie palmy wielkanocnej, ale porównywały tradycyjną śląską palmę z palmami            z innych regionów Polski, wskazywały różnicę i szukały podobieństw. Odpowiedziały także na pytanie postawione w tytule zajęć. Jako podsumowanie dzieci wykonały pracę rysunkową. Zajęcia zdecydowanie wprawiły nas w czas oczekiwania na nadchodzące święta!