na zdjęciu dzieci siedzą na sali w której krzesła są ustawione w kilku rzędach, dzieci słuchają wykładu prowadzonego przez prelegenta, który stoi na drugim planie

Dzisiaj dzieci z grupy Wisienki i Kotki wzięły udział w pierwszych zajęciach z cyklu Klimatyczni Detektywi.

Jest to seria zajęć dotycząca otaczającego nas środowiska naturalnego, warunków atmosferycznych i pogodowych, które wpływają na nasze życie każdego dnia.

Zajęcia odbywają się w ramach projektu realizowanego w Biblioforum - BiblioSPACE - Akademia Kosmiczna. Ponadto jest to projekt edukacyjny Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA).

Biblioforum jak zawsze w wspaniały sposób poprzez zabawę warsztatową i literacką, rozbudza ciekawość naszych najmłodszych, tym razem jest to ciekawość do gwiazd.

Pierwsze amatorskie obserwacje astronomiczne naszej Gwiazdy czyli Słońca za nami

Wracając do przedszkola wszędzie towarzyszyła nam tęcza, o której m.in. mówiliśmy na warsztatach.