kolaż z 4 zdjęć: na zdjęciu w górnym lewym rogu dzieci siedzą wzdłuż długich stołów i oglądają prezentację multimedialną, na zdjęciu w prawym górnym rogu  dwoje dzieci koloruje wielkanocną kolorowankę, na zdjęciu w dolnym lewym rogu dzieci kolorują kolorowankę, na zdjęciu w dolnym prawym rogu na tle wielkanocnej kolorowanki z koszyczkiem leżą trzy pisanki

Wielkanocny koszyczek - to temat warsztatów organizowanych w Wilii Caro.

Wisienki miały okazję poznać symbolikę tradycyjnej zawartości koszyczka oraz poznać rzeczy, które do koszyczka wkładają Ślązacy. Podczas warsztatów dzieci zrobiły swój własny koszyczek, a wycinanie aplikacji do koszyczka, było świetną okazją do ćwiczeń motoryki małej, tak ważnej w rozwoju dłoni. Dzieci mogły też zobaczyć pisanki i kraszanki zdobione według tradycji naszego regionu.