kolaż z 5 zdjęć: na zdjęciu w górnym lewym rogu dzieci przy stole malują palcami kontur dinozaura, na środkowym zdjeciu po lewej stronie dzieci przy stole malują palcami kontur dinozaura, na dolnym zdjęciu dzieci siedzą dookoła stołu i malują palcami kontury dinozaura, na zdjeciu u góry w prawym roku dzieci siedząc na podłodze pokazują szkielet dinozaura zrobiony z rolek po papierze, na środkowym zdjęciu po prawej stronie dziewczynka trzyma w dłoni gotową pracę z dinozaurem

Dzieci z grupy Kotki uwielbiają dni tematyczne. Dzień dinozaura cieszył się więc dużym zainteresowaniem.

Dzieci miały okazję zaopiekować się najprawdziwszymi jajami dinozaurów, przejść się tropem jednego z tych ogromnych gadów, a nawet poznać kilka ciekawych faktów z ich życia. Czy wiedzieliście, że stegozaur rozmiarem przypominał autobus  lub, że szyja diplodoka miała aż 6 metrów długości? Dzieci zorganizowały także kącik edukacyjny, w którym zgromadziły książki, gry planszowe, puzzle oraz figurki swoich ulubionych dinozaurów. W sali wiszą przepiękne prace Kotków - głównym elementem tej aktywności było malowanie palcami, czyli świetne ćwiczenie  z zakresu motoryki małej.