dzieci

Wisienki postanowiły pomóc ptakom, a także być eko. Zobacz film

Kupiliśmy między innymi ziarna słonecznia, smakołyki dla ptaszków i smalec. Przygotowaliśmy skórki z pomarańczy i opakowania po cytrynach jako pojemniki na pokarm.

Podczas formowania kul dla ptaszków okazało się, że jest to pracochłonna i wymagająca wysiłku zabawa, wymieszanie wszystkich składników jednak nie zniechęciło dzieci do pomagania.

Na szczęście radość z zrobienia własnej niespodzianki dla ptaszka była warta wysiłku.

Zrobione kule dzieci porozwieszały w naszym ogrodzie oraz uzupełniły zapas orzeszków dla wiewiórek, które mimo zimy odwiedzają nas prawie codziennie.

Dzisiaj w naszym ogrodzie było głośno i wesoło dzięki całej ptasiej gromadzie

- dzieci mogły zaobserwować podczas jedzenia dzięcioły, sójki, kosy, sikorki bogatki, sikorki modraszki, gołębie, sierpówki i kowaliki 💝

to była wspaniała lekcja ornitologii

i dzielenia się dobrem 💝