dzieci

 Biedronki 🐞 rozpoczęły cykl zajęć poświęcony emocjom. Zajęcia realizowane są z wykorzystaniem książki autorstwa S.Isern, pt:"Uczuciometr Inspektora Krokodyla. Rozpoznaj, zmierz i kontroluj swoje uczucia", która jest nowością czytelniczą w naszej przedszkolnej biblioteczce. 📗

Zajęcia rozpoczęliśmy od burzy mózgów i pytań:

➡️ Czym jest uczucie/emocja?

➡️ Jakie zmiany zachodzą w nas kiedy odczuwamy różne emocje?

Poznaliśmy sposób pracy Inspektora Krokodyla i dowiedzieliśmy się, że możemy odróżniać kilka poziomów intensywności doświadczanego uczucia. Dowiedzieliśmy się także, że odczuwane przez nas emocje wpływają na zmiany fizyczne naszego ciała, jak np. gęsia skórka, przyśpieszone bicie serca, przyśpieszony oddech itp.

Na koniec dzieci pokolorowały postać Inspektora Krokodyla. W kolejnych zajęciach będziemy poznawać kolejno, takie emocje jak:

➡️ radość😃😅

➡️ smutek☹️😢

➡️ złość😠😡

➡️ strach😱😨

➡️ zazdrość 😎

➡️ zawiść 🧐

➡️ zaskoczenie 😲😮

➡️ wstyd 😳

➡️ wstręt 😣

➡️ miłość 🥰

oraz sposoby na radzenie sobie z nimi 💪

Zajęcia realizowane są w ramach zadań Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.