Szkolne Koło Krajoznawczo Turystyczne "Turystyczna Ekipa"

Współpracujemy z Polskim Towarzystwem Turystyczno - Krajoznawczym  ( PTTK ) w Gliwicach, organizujemy wycieczki i rajdy dla uczniów naszej szkoły. Koszty wycieczek są bardzo niskie.
W wyjazdach mogą brać udział nie tylko członkowie PTTK, ale również inni uczniowie.

Szczegółowych informacji udziela opiekun koła Klaudia Cygan i Gabriela Szmidt

Panorama Gliwic

Szkolne Koło Turystyczne w Sztolni Królowa Luiza

pdfSejmik_turystyczny_w_Zawoi_2019.pdf20.33 KB

pdf22_i_23_marca_2019_roku.pdf55.77 KB

pdfMikołajkowe_spotkanie_w_Toszku.pdf78.73 KB

pdfWycieczka na Równicę listopad 2018.pdf80.68 KB

Na trawie leży piłka nożna

Zaplecze sportowe szkoły to sala gimnastyczna z boiskiem do siatkówki, mniejsza sala do gimnastyki oraz zewnętrzne boisko do piłki nożnej ze sztuczną nawierzchnią, a także bieżnią 6 torową o długości 100 metrów.
Szkoła odnosi bardzo dobre wyniki sportowe szczególnie w koszykówce, siatkówce, piłce nożnej i lekkoatletyce.

Ćwicz w domu!

ZAJĘCIA SPORTOWE SKS

14.30-15.30 p. Janusz Kołcz

13.30-16.30 p. Roman Copik

16.15-17.15 p. Joanna Dąbrowska

15.25-16.25 p. Roman Copik

16.30-17.30 p. Joanna Dąbrowska

15.25-16.25 p. Janusz Kołcz

Klasy IV w ramach czwartej godziny wychowania fizycznego, uczestniczą w zajęciach nauki i doskonalenia pływania na basenie przy ul. Warszawskiej.

BASEN

Wyjazd na basen:

Szkolny Klub Wolontariatu

„Człowiek jest wielkim nie przez to co posiada lecz przez to kim jest nie przez to, co ma lecz przez to, czym dzieli się z innymi” Jan Paweł II

Do Szkolnego Klubu Wolontariatu może należeć każdy uczeń, nauczyciel, rodzic. Głównym celem Klubu jest rozwijanie wśród młodzieży szkolnej postawy wrażliwości na potrzeby innych, zaangażowania, życzliwości i  bezinteresowności.Wolontariusze chętnie angażują się w zbiórki oraz akcje charytatywne. Do stałych naszych akcji można już zaliczyć angażowanie się w WOŚP, Bieg Tropem Wilczym czy sprzątanie grobów przed 1 listopada. Wolontariusze chętnie też spędzają czas w gronie najmłodszych. W tym roku kontynuujemy akcję WOLONTARIAT CZYTA DZIECIOM oraz zaczynamy całoroczną akcję  WOLONTARIAT POMAGA W ŚWIETLICYOd tego roku szkolnego Szkolny Klub Wolontariatu koordynuje działania PCK oraz LOP

Opiekunowie:

• SKW - Karolina Domaradzka, Sabina Pach
  • LOP - Jolanta Nowicka , Danuta Liszczyk
  • PCK - Grażyna Szafarz , Bernadeta Nowakowska -   Klub ,, Wiewiórka"

Regulamin Szkolnego Klubu Wolontariatu

pdfregulamin_szkolnego_klubu_wolontariatu.pdf85.71 KB

Plan Pracy Szkolnego Klubu Wolontariatu na rok szkolny 2022/2023

pdfPLAN_PRACY_SKW.docx_1.pdf131.21 KB

Akcje wolontariatu 2022/2023

Szkoła do Hymnu

Wolontariusze uczcili Narodowe Święto Niepodległości

Akcja charytatywna Szkolnego Klubu Wolontariatu - dołącz się!

Jesienna akcja czytelnicza Szkolnego Klubu Wolontariatu

#SzkołaPamięta

Wolontariat pomaga w świetlicy

Międzynarodowy Dzień Walki z Głodem

Akcje wolontariatu 2021/2022

Dzień Sportu dla klas I-III

Sobotnie zajęcia integracyjne dla dzieci z Ukrainy

Akcja czytelnicza Szkolnego Klubu Wolontariatu

Bieg Tropem Wilczym - podsumowanie

#dlaUkrainy

SKW i Caritas dla Ukrainy

#Ukraina

Pierwszy dzień wsparcia dla naszych sąsiadów

Kroki dla WOŚP!

Ile waży Święty Mikołaj

„Postawić STASIA na nogi – pomagamy” - akcja SKW

Prezenty dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej "OPOKA"

Podsumowanie akcji "Paczki Świąteczne" dla dzieci przebywających w szpitalu

Paczki świąteczne dla podopiecznych DPSu OPOKA

Szkolny Klub Wolontariatu pamięta o Sybirakach!

Pamiętamy i dbamy!

Tropem Wilczym – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Informacje dla ósmoklasistów na temat zasad rekrutacji

do pierwszych klas szkół ponadpodstawowych w roku szkolnym 2021/2022

Ministerstwo Edukacji i Nauki  podaje terminy postępowania rekrutacyjnego i składania dokumentów do klas pierwszych szkół ponadpodstawowych i klas wstępnych szkół ponadpodstawowych.

Ustalony przez Ministra Edukacji i Nauki harmonogram postępowania rekrutacyjnego do szkół dla młodzieży dostosowany jest do zmienionego harmonogramu przeprowadzanych egzaminów ósmoklasisty, w tym terminu wydania zaświadczenia o wyniku tego egzaminu przez Okręgowe Komisje Egzaminacyjne.

Najważniejsze terminy rekrutacji page0001

Zobacz więcej:  Ministerstwo Edukacji i Nauki

Zobacz ofertę edukacyjną szkół pod adresem: slaskie.edu.com.pl

Grupa dzieci wraz z nauczycielka POZUJE NA SCENIE W STROJACH REGIONALNYCH

Koło teatralno – gwarowe rozpoczęło działalność w naszej szkole we wrześniu 2011 roku. Grupa wielokrotnie była laureatem głównych nagród w Regionalnym Konkursie Gwarowym "Berać kożdy może", Wojewódzkim Przeglądzie Zespołów Szopkowych w Pyskowicach, Festiwalu i Konkursie Widowisk Kolędniczych im Jana Dormana „Herody” Katowice oraz w Międzyszkolnym Przeglądzie Inscenizacji Bożonarodzeniowych GCE w Gliwicach.

Na ogół dzieci należące do grupy nie mają wcześniejszych doświadczeń ze śląską mową. Dopiero na zajęciach kółka poznają gwarę, uczą się jej elementów, śpiewają śląskie piosenki i tańczą do nich. Poprzez te działania poznają tradycje i zwyczaje związane z życiem dzieci i dorosłych w śląskich rodzinach. Szkoła posiada komplety śląskich strojów regionalnych dla dziewczynek i chłopców.

Założycielką i prowadzącą zajęcia jest p. Joanna Stępień, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej w SP 18 i Ślązaczka z pochodzenia :)

Obecnie zajęcia gwarowe prowadzone są w ramach pracy świetlicy szkolnej.

Nauczyciela wraz z dziećmi pozuje w stroju regionalnym
dzieci na scenie pozują w strojach regionalnych
Dzwie dziewczynki w strojach regionalnych
dzieci tańczą w strojach regionalnych