Najważniejsze osiągnięcia uczniów rok szk. 2021/22

 

Wojewódzki Konkurs " Pieśń niesiemy w darze"

II miejsce- Zespół muzyczny: Anna Siemieńczuk, Karolina Ficek, Maja Woitkiewicz, Michalina Wypysińska, Estera Wieczorek, Antonina Ignasiak

 

Konkurs Matematyczny " Kangur"

wyróżnienie Mały Ryszard

 

Wojewódzki Konkurs Plastyczny " Dzień numeru Alarmowego 112"

I miejsce - Ignasiak Antonina (2b)

 

Międzyszkolny Konkurs Plastyczny " Zdrowo jemy i szybko rośniemy"

wyróżnienie - Karolina Ficek

 

Eliminacje Regionalne Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

wyróżnienie - Antonina  Ignasiak (2b)

 

Międzyszkolny konkurs literacko – plastyczny „Kto powiedział, że jesień jest smutna?”

I miejsce: Konrad Przepaśniak (5b)

II miejsce: Marta Dobosz (8d)

II miejsce Tymon Słodowski (4b), 

wyróżnienie Milena Skiba (4b)

Międzyszkolny Konkurs Plastyczny" Zdrowo jemy i szybko rośniemy"

I miejsce -  Antonina  Ignasiak

 

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Mały OKR” : 

I miejsce-  Antonina Ignasiak (2b)

II miejsce- Karolina Ficek

 

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Języka Polskiego:

II etap: Igor Kosiarski (8b), Karolina Lewandowska (8b), Hanna Iwko (8d)

 

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Historii 

III etap Laureat  Wojciech Mieńciuk (7e)

 

Międzyszkolny Przegląd Inscenizacji Bożonarodzeniowych:

II miejsce: klasa Vb

Aktorskie nagrody indywidualne:

Zofia Lisecka (5b), Magdalena Ręczycka (5b), Emilia Jankowska (5b), Mateusz Lis (5b)

 

Szkolny Rajd Niepodległości

I miejsce: klasa 8d

 

Konkurs szkolny: Wojenne karty historii mojej rodziny konkurs szkolny

Nagrodzeni: Zofia Owczarek 8a, Julian Sieja 8c, Miłosz Blicharski 7b




Najważniejsze osiągnięcia uczniów rok szk. 2020/21

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Mały OKR” : 

I miejsce – Konrad Przepaśniak (kl. 4b) kat. recytacja 

I miejsce – Zofia Lisecka (4b) kat. Wywiedzione ze słowa

 

Mały Ogólnopolski Konkurs Recytatorski etap wojewódzki

I miejsce – Zofia Lisecka 4b

 

III Miejski Konkurs Recytatorski ,,Ojczyzno moja”

III miejsce – Hanna Iwko (7d)

 

VII Wojewódzka Dziecięca Konferencja Naukowa „Lucy Maud Montgomery Dzieciom”

 I miejsce-Marta Dobosz

III miejsce -  Dominika Zasuwa  7d

 

Zwiastuny 2021:

Zofia Lisecka  4b

 

Międzyszkolny konkurs literacko – plastyczny „Kto powiedział, że jesień jest smutna?”/org. J.Czekańska, K.Muszyńska, B. Mirocha, I.Sołowij

I miejsce: Ilyas Chihab (6a)

II miejsce: Konrad Przepaśniak (4b)

II miejsce: Marta Dobosz (7d)

 

XVI Miejski Konkurs Kolęd i Pastorałek "Moja ulubiona kolęda"/org. J.Czekańska, J.Bismor

III miejsce Marta Dobosz i Dominika Zasuwa (7d)

 

Szkolny konkurs Narodowego Święta Niepodległości na platformie GC/org. D.Sifczyk, B.Recław, I.Sołowij

1 Nikola Ochman 7c 25 / 25

2 Jakub Wężowicz 8a 24 / 25

2 Wiktor Kogowski 8c 24 / 25

2 Oliwia Fyrnys 6B 24 / 25

2 Maria Mytnik 6E 24 / 25

2 Izabella Mytnik 8a 24 / 25

2 Wiktoria Szumska 8a 24 / 25

2 Ilyas Chihab 6a 24 / 25

3 Oliwia Hajder 5a 23 / 25

3 Agata Kozłowska 5a 23 / 25

3 Adam Jeżewski 7D 23 / 25

 

Szkolny Konkurs Fotograficzny "Czytać każdy może" /org. B. Mirocha

I miejsce  Wojciech Pienkiewicz kl. 3b

II miejsce  Dominika Zasuwa kl. 7d

III miejsce  Magdalena Rittau kl. 4c Marlena Wydra kl. 2c

 

Szkolny Konkurs na kartkę z okazji Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień/ org. Samorząd, Wolontariat;  I. Kossowska

I miejsce Maria Mytnik 6e

II miejsce Julian Sieja 7c

III miejsce Marta Dobosz 7d

 

Szkolny konkurs plastyczny pt. "Polska- Moja Ojczyzna" z okazji Dnia Niepodległości/org. I.Sołowij, D.Sifczyk, B.Recław

I miejsce: Jakub Przepaśniak 2b

II miejsce: Igor Majka 2c

III miejsce: Amelia Biernat 3b


 

Najważniejsze osiągnięcia uczniów rok szk. 2018/19

Regionalny Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy ks. Jana Twardowskiego :

I miejsce: Matylda Malczewska 8b

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Mały OKR” :

III miejsce: Kaja Buraczyńska 8b

Wyróżnienie Natalia Posacka 7a

Konkurs Piosenki Religijnej „Pieśń niesiemy w darze”

III miejsce w kat. Zespół

Regionalny Przegląd Inscenizacji Wielkanocnych

I miejsce: zespół teatralny klasa 5 b i e

Indywidualne nagrody aktorskie: Amelia Bartkiewicz, Marta Rudzka, Natalia Maksymowicz, Jakub Maziarz i Mateusz Mróz.

Międzyszkolny Przegląd Teatralnych „Perypetie 2019”

III miejsce: zespół teatralny klasy 5b i e

Wyróżnienie: koło teatralne klasy 4

Powiatowy konkurs poezji czasu wojny i okupacji

II miejsce: Kaja Buraczyńska 8b

III miejsce: Anna Snopkowska 7b

Międzyszkolny konkurs recytatorski „Na wyspach Bergamutach. Podróże po krainie poezji”

 I miejsce  Kinga Groszek  6c

II miejsce: Dominika Zasuwa 5e

Szkolny konkurs czytelniczy „W kręgu mitów i legend”

I miejsce:  5e

Gliwicka Gala Młodych Talentów „Zwiastuny 2019”

Recytacja: Matylda Malczewska 7b ; Maja Krawczyk 7a, Kinga Groszek 6c

Teatr: Klasa 5b i 5e

Literatura: Milena Wrońska 8b

Miejskim Konkursie Literacko - Plastycznym "Kości"

I miejsce - Michał Wojtanowski, III miejsce Klaudia Jędrzejewicz 4b

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski z j. niemieckiego i j. angielskiego

III miejsce: Karol Sawicki 8a

III miejsce: Konrad Przepaśnik 2b

Ogólnopolski konkurs – projekt ZUS „Dlaczego ubezpieczenia społeczne są ważne?”

I wyróżnienie za film: Kluj Marta, Jakiel Wiktoria, Czykieta Julita, Korkus Emilia 8a

Szkolny Konkurs Czytelniczy „Czytam, bo lubię” dla klas 4 z okazji Dni Książki

I miejsce: 4d Ilyas Chihab, Yasmine Chihab, Emilia Rogalska

Szkolny Konkurs Ortograficzny: 

IV-VI

I miejsce: Igor Kosiarski 5b

II miejsce: Ilyas Chihab 4b

III miejsce: Bartosz Romanowski 4a

VII-VIII

I miejsce: Natalia Abramowicz 7c, Marta Kluj 8c

II miejsce: Dawid Ochman 8c, Emilia Korkus 8a

III miejsc: Karolina Błaszczuk 8c

Ogólnopolski Konkurs Literacko – Plastyczny „ Polska – moja ojczyzna”

wyróżnienie: Milena Wrońska 8b

 Międzyszkolny Konkurs Literacko-Plastyczny „Kto powiedział, że jesień jest smutna?”

wyróżnienie: Oliwia Zagórska 5b

wyróżnienie: Ilyas Chihab 4d

 Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Języka Polskiego:

II etap: Kaja Buraczyńska, Julia Hadrian, Milena Wrońska 8b

 Międzyszkolny Przegląd Inscenizacji Bożonarodzeniowych:

I miejsce: klasa 5e

wyróżnienie: klasa 5b

aktorskie nagrody indywidualne: Marek Mróz, Dominika Zasuwa 5e

XIX Międzyszkolnym Przeglądzie Przedstawień Bożonarodzeniowych GCE 2018

II miejsce: Koło teatralno - gwarowe

 Wojewódzki Przegląd Zespołów Szopkowych:

I miejsce Złota Szopka: Koło teatralno - gwarowe

I miejsce Złota Szopka: Klasa 5e

II miejsce Srebrna Szopka: Klasa 5b

 Wojewódzki Festiwal Kolęd i Pastorałek:

II miejsce zespół wokalny: Martin Karwowski, Olga Siwoń (4a), Milan Buraczyński, Amelia Bartkiewicz, Karolina Lewandowska, Oliwia Zagórska (5b), Marta Dobosz, Dominika Zasuwa (5e)

 Ogólnopolskiej Olimpiady „ Promocja zdrowego stylu życia PCK”

I miejsce etap rejonowy: Michalina Zawierucha 8b

Miejski Konkurs Historyczno-Informatycznego pt.: " 100-lecie odzyskania Niepodległości przez Polskę":

I miejsce: Wiktor Kogowski-Piasecki 6c

 Miejski Konkurs wiedzy historycznej "100 lecie odzyskania niepodległości"

III miejsce: Karol Sawicki 8a, Andrzej Sanocki 8b, Dawid Ochman 8c 

 Miejskim Konkursie Historycznym „Obrazy z dziejów Polski. Drogi do Niepodległej”.

II miejsce: Karol Sawicki 8a, Andrzej Sanocki 8b

 Międzyszkolny konkurs „I love my country”

III miejsce: Marta Dobosz 5e

wyróżnienie: Karolina Lewandowska 5b, Oliwia Zagórska 5b

Międzyszkolny konkurs plastyczny „Ręcznie malowana bombka”

II miejsce - Martyna Sacha 7c

II miejsce - Emilia Płonka 7a

III miejsce - Meryem Chihab 7a

 


 

Najważniejsze osiągnięcia uczniów rok szk. 2017/18

Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur”

Agata Kozłowska – klasa 2 b
Stanisław Stoiński – klasa 3 c
Igor Kaczmarek – klasa 3 b

Ogólnopolski Konkurs Literacko – Plastyczny „ Dalsze przygody Bilbo Bagginsa”
Laureat - Milena Wrońska

Wojewódzki Konkurs Pieśni Patriotycznej
I miejsce zespół wokalny kl. 4- 7
III miejsce zespół wokalny kl. 1b

XV Wojewódzki Konkurs Kolęd i Pastorałek
II miejsce duet Zofia Lisecka, Ręczyńska Magdalena
I miejsce zespół z kl. 1 b

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Języka Polskiego II etap
Kaja Buraczyńska
Julia Hadrian
Milena Wrońska

Wojewódzki Przegląd Zespołów Szopkowych
I miejsce Złota Szopka: Klasa 4b,
II miejsce Srebrna Szopka: koło teatralne 6 – 7

XII Wojewódzki Konkurs Piosenki Religijnej „Pieśń niesiemy w darze”
I miejsce zespół wokalny kl. 4- 7
II miejsce zespół wokalny kl. 3a, 3b
I miejsce solistka kl. 1b Zofia Lisecka
I miejsce solistka kl. 4e – Dominika Zasuwa.

Regionalny Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy ks. Jana Twardowskiego
I miejsce –Miłosz Jabłoński

Regionalny Przegląd Inscenizacji Wielkanocnych
II miejsce – Klasa 4e

Regionalny Konkurs „Bawimy się w prawdziwy teatr”
I miejsce kl. 1c
III miejsce koło gwarowe

Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji czasów wojny i okupacji
I miejsce Kaja Buraczyńska

Międzyszkolny Przegląd Inscenizacji Bożonarodzeniowych
I miejsce kl. 4b
III miejsce kl. 4e
wyróżnienie koło teatralne.

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Mały OKR”
III miejsce Michalina Zawierucha

Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny „Weź byka za rogi”
I miejsce Kaja Buraczyńska

Międzyszkolny Przegląd Teatralny „Perypetie 2018”
I miejsce kl. 4e
II miejsce koło gwarowe

Miejski Konkurs Recytatorski „Szkoła w poezji dziecięcej”
I miejsce Zofia Lisecka - klasa 1b

Konkurs „ Prymus”
I miejsce Agata Kozłowska

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „ Danuta Wawiłow dzieciom”
Emilia Wiendlocha

Międzyszkolny konkurs plastyczny „Kto powiedział, że jesień jest smutna”
III miejsce Miłosz Blicharski

Mistrzostwa Szkół w tenisie stołowym chłopców
III miejsce

Liga szkolna w tenisie stołowym dziewcząt
I miejsce Małgorzata Pietek

Specjalna Nagroda Prezydenta Miasta Gliwice Zwiastuny 2018
Zofia Lisecka kl. 1b
Zespół wokalny kl. 1b
Koło teatralne kl. 4-7
Zespół wokalny kl. 4-7
Udział w Miejskich Prezentacjach Osiągnięć Artystycznych uczniów kl. 1-3 Mali Artyści
zespół wokalny kl. 3 a i 3 b, Zofia Lisecka, zespół wokalny kl. 1b