Grupa dzieci wraz z nauczycielka POZUJE NA SCENIE W STROJACH REGIONALNYCH

Koło teatralno – gwarowe rozpoczęło działalność w naszej szkole we wrześniu 2011 roku. Grupa wielokrotnie była laureatem głównych nagród w Regionalnym Konkursie Gwarowym "Berać kożdy może", Wojewódzkim Przeglądzie Zespołów Szopkowych w Pyskowicach, Festiwalu i Konkursie Widowisk Kolędniczych im Jana Dormana „Herody” Katowice oraz w Międzyszkolnym Przeglądzie Inscenizacji Bożonarodzeniowych GCE w Gliwicach.

Na ogół dzieci należące do grupy nie mają wcześniejszych doświadczeń ze śląską mową. Dopiero na zajęciach kółka poznają gwarę, uczą się jej elementów, śpiewają śląskie piosenki i tańczą do nich. Poprzez te działania poznają tradycje i zwyczaje związane z życiem dzieci i dorosłych w śląskich rodzinach. Szkoła posiada komplety śląskich strojów regionalnych dla dziewczynek i chłopców.

Założycielką i prowadzącą zajęcia jest p. Joanna Stępień, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej w SP 18 i Ślązaczka z pochodzenia :)

Obecnie zajęcia gwarowe prowadzone są w ramach pracy świetlicy szkolnej.

Nauczyciela wraz z dziećmi pozuje w stroju regionalnym
dzieci na scenie pozują w strojach regionalnych
Dzwie dziewczynki w strojach regionalnych
dzieci tańczą w strojach regionalnych